Právě se nacházíte: Tradiční srbské (římské) hrnce > Pržulja (hliněný pekáč) > Pržulja (hliněný pekáč) 8l

 Pržulja (hliněný pekáč) 8l

Skladem: Zboží není momentálně v nabídce

Cena: 1240 Kč bez DPH, 1500 Kč s DPH

 Parametry

Hliněný pekáč na pečení i vaření velký:   Pro 10 osob 29 x 40 x 14 cm (8)

 Popis produktu

Rádi bychom Vám nabídli tzv.srbský hrnec inspirovaný dávnými římskými hrnci. Každý z nich je vyroben ručně bez použití mechanizace, chemie. Pro výrobu hrnce je použit hlinitokřemičitý jíl, písek jako ostřivo a voda. Výrobek se suší na vzduchu a pak vypaluje v peci při teplotě 1100 až 1300 st.C. Není použita žádná glazura, jako je například olovnatá běloba.

Před použitím je třeba vytvořit přírodní glazuru a to ze směsi kukuřičné mouky a oleje (nejlépe slunečnicového), tímto těstem je nutné vytřít vnitřek nádoby a vložit do rozpálené trouby na 200 st.C a nechat 20-30 min těsto vypéct. Po zchladnutí jednoduše vypálené těsto odloupnete. Od této doby již nikdy nebudete potřebovat žádný tuk na pečení a při umývání Vám bude stačit pouze čistá voda. Nikdy nepoužívejte saponáty!

Tyto hrnce můžete použít v běžné kuchyni a v běžných troubách, ale také při venkovním pečení, kdy si vytvoříte vatru a vzniklými žhavými uhlíky úplně zasypete hrnec. V hrnci můžete připravovat společně maso, zeleninu a přílohu. A co je úžasné, bez použití tuků. Takže vaření je zdravé, rychlé a po použití odpadá složité umývání. V případě zájmu Vám pošleme vyzkoušené recepty pravé balkánské kuchyně. Přejeme Vám dobrou chuť.

 Fotogalérie

 Dotaz na prodavače


Políčka označená * jsou povinná a je nutné je vyplnit.
*
*

Kód:       *
Administrace webu  ||  Created by: www.Tvorime-Weby.cz © COPYRIGHT 2012