Slavnosti vína Smederevska Jesen

Nejvýznamnější slavnosti vína na území Srbska se odehrávají každoročně ve městě Smederevo. Tento festival vína Smederevska Jesen se koná již od roku 1888 tradičně vždy na konci září a trvá tři dny. Festival nabízí to nejlepší z místních vín. Velmi dobrou pověst si vydobyla místní Smederevka, stejně dobré jsou ale i místní Chardonnay, Ryzlink rýnský a Cabernet Sauvignon. Nezapomenutelná atmosféra každoročně přiláká do Smedereva tisíce návštěvníků. Festival nabízí ochutnávku vynikajících vín, na programu je ale také řada kulturních a sportovních akcí.


Víno se ve Smeredevu, které je nazýváno hlavním středověkým městem, pěstuje již celá staletí. Kořeny vinařské tradice sahají až do dob římského císaře Proba. Místní šlechta postupně zakládala další vinice a vinařství postupně rozvíjelo. V 15. století založil vévoda Miloš Obrenovic vinice o rozloze celých 36 hektarů a vinný sklep na jeho panství dodnes produkuje kvalitní vína.

Místní kuchyně, která nabízí například vynikající tvarohové koláče, srbskou gibanicu, vepřovou pečeni s chlebem, musaku s cuketou nebo sarmu z plněných listů, výborně doplňuje nabídku vín.

Administrace webu  ||  Created by: www.Tvorime-Weby.cz © COPYRIGHT 2012